Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu gibi intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi müşterek şey olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları sadece internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar uğruna gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma amacıyla muvafık birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok kaliteli bir video aktarımı elde etmek düşüncesince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir kez tertibat olan isteğe kapalı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, seyretmek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü yakışır aynı zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan yalnız web tarayıcısı ile veya daha sağlıklı kalite yoluna sadece takım üstü kutu okunuşu olağan birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, yalnız stüdyoda az yüzey kişiden oluşan diri eş kitleyle konuşmak yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler hakkında profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin önemli müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her türlü safi trafiğini tehlikeli tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da ancak videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek göre fazladan tek işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü benzer eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir ip tv kanal atlama sorunu biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz buraya tıklayın bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan benzer videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli tıkla bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir kez bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine bedel gelen benzer iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkili aynı bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa çıkan ve kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular çoğu kez fazla hovarda okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı IP bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak başka yandan video programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha ziyade ve eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnız tek sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun müteaddit istemciye uslu aynı istemciyle olduğu genişliğinde kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak yoluna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan yalnız şekilde eş IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın birleşik sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düz bilgisayar da bunun bu siteye bakın gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun müşterek görüşleri müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla vukuf meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak ayrılmış etkili nitelikli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz ancak nesne çıkarmak amacıyla programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına devamını oku MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan sessiz ancak tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar